Benjamínci Loštice

Holčičky a kluci ve věku 5 až 7 let jsou nejmladšími členy loštického střediska Junáka. Nesou také jméno zakladatele českého skautingu Antonína Benjamína Svojsíka.

Družina, později oddíl benjamínků funguje už devět let, většinu času pod vedením Svatavy Šimkové a Zuzany Šmídové.

SCHŮZKY KAŽDOU STŘEDU OD 16.00 – 17.30 HODIN.

Děti mají schůzky každou středu od 16:00 do 17:30 ve skautské chatě a jejím okolí, kde si hrají, tvoří, učí se a radují se.

Svatava Šimková – Sluníčko

vedoucí oddílu
@skaut.cz

Zuzana Šmídová

zástupce vedoucího oddílu
@skaut.cz

Benjamínci se v duchu skautských zásad snaží být kamarádští, pomáhají si, dělí se a jsou veselé mysli. Během roku vyrážejí na výpravy do muzeí, na rozhledny, za zachráněnými zvířátky nebo na různá zajímavá místa v přírodě.

V létě si užívají týden příměstského tábora, kdy si užívají koupání, her a poznávání dalších zajímavých míst našeho regionu.